Wszystkich, których zainteresował los Fuksa – pragniemy poinformować o szczegółach dotyczących stanu jego zdrowa oraz dalszego losu. Piesek trafił na wstępną konsultację i badania do Centrum Leczenia Małych Zwierząt w Poznaniu. Specjaliści ocenili ogólnie jego stan, wykonali zdjęcia RTG oraz przeprowadzili badania krwi, szczepienia i odrobaczanie. A 18. marca piesek pojechał na badania do Kliniki Psa i Kota we Wrocławiu oraz na konsultację u dr n. wet. specjalisty chirurga Dariusza Niedzielskiego. Pan doktor po zapoznaniu się ze zdjęciami RTG oraz po przeprowadzeniu dokładnych badań yorka stwierdził, że iż rezonans jest zbyteczny w wydaniu opinii na temat dalszej terapii. A operacja, z którą wiązałyśmy tyle nadziei nie będzie możliwa – z uwagi na skomplikowaną formę urazu oraz zbyt długi czas, który upłynął od jego powstania. Jednak w opinii Pana doktora Fuks może zacząć chodzić, dzięki przeprowadzeniu właściwej rehabilitacji. Maluch raczej nigdy nie będzie biegał, ani skakał na czterech łapach, jednak jest prawdopodobne, że będzie mógł po regularnych i długich ćwiczeniach, stanąć na nogi i powoli chodzić.
Jest jeszcze jedna wspaniała informacja dotycząca pieska. Bardzo wiele osób wyraziło chęć jego adopcji. Gorąco za to dziękujemy. Spośród wszystkich kandydatów wybraliśmy wspaniałą, pełną miłości rodzinę Pani Karoliny z Gdańska, która zaraz po zapoznaniu się ze smutną historią yorka, podjęła wraz z mężem i córką decyzję o jego adopcji. W najbliższych dniach właśnie tam zamieszka Fuks i stanie się, obok Molly suni tej samej rasy, nowym członkiem tej cudownej rodziny, która ma doświadczenie w pracy z pieskami wymagającymi szczególnej troski. Pani Karolina będzie prowadzić rehabilitację pieska pod okiem najlepszych specjalistów w kraju i za granicą. Bardzo się cieszymy, że tak szybko otwiera się nowy, szczęśliwy rozdział w życiu malucha i z uwagą będziemy śledzić postępy jego terapii oraz tworzenie właściwych relacji rodzinnych. Pani Karolina z mężem i córką niecierpliwie oczekują na przyjazd Fuksa, który został pokochany z całego serca, bo dla prawdziwej miłości niepełnosprawność nie stanowi żadnej przeszkody. A taka miłość nigdy nie zawodzi!
Jeszcze raz pragniemy gorąco podziękować za Wasze wsparcie, zainteresowanie i za troskę o Fuksa. Dzięki Wam udało się zmienić dramat malucha w szczęście. Zgromadzone środki pozwoliły na zakup nowego wózka wykonanego na miarę specjalnie dla malucha, który zapewni komfort pieskowi oraz będzie stanowić dodatkową bazę do prowadzenia koniecznych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzięki funduszom możliwa była diagnostyka malucha u najlepszych specjalistów oraz można było dokonać zakupu wszystkiego co niezbędne, m.in. karmy, pieluszek, podkładów, a także opłacić koszt DT.