Post z błaganiem o pomoc dla tego kociaka ukazał się 2 dni temu na Facebooku ale niestety nie znalazł się nikt, kto chciałby mu pomóc . Pan , który go znalazł miał odwieźć go wczoraj do schroniska . Poruszone losem kota w ostatniej chwili zadeklarowałyśmy , że go przyjmiemy . Dziś Pan Michał , który kota znalazł przejechał 300 km do kliniki z którą współpracujemy tym samym ratując kotu życie ! Za co z całego serca mu dziękujemy !
Kochani w imieniu własnym oraz tego starego, upodlonego zwierzęcia, zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie zbiórki na jego leczenie i utrzymanie.
Oto wstępna diagnoza weterynaryjna:
„Kot w bardzo złym stanie ogólnym. Kocur, niekastrowany, w wieku ok 10 lat, ze znaczną niedowagą – ledwo 3 kg. Ubytki mięśniowe, widoczne spod skóry żebra i inne kości. Wyniszczony i chudy. Odwodniony. Wyciek ropny z oczu i z nozdrzy. Znacznie zaostrzony szmer krtaniowy i tchawiczy. Katar koci. Skóra zmieniona, z śladami pasożytów oraz jajkami wszołów na sierści. W badaniu mikroskopowym nie stwierdziłam świerzbowca ani nużeńca. Sierść z przeczosami i miejscowymi wyłysieniami, brudna, w niektórych miejscach włos wydrapany, miejscami połamany. Brzuch zgazowany i tkliwy, zapalenie jelit oraz biegunka. W badaniach krwi znacznie podwyższone leukocyty – znaczny stan zapalny, oraz znacznie podwyższone eozynofile – zarobaczenie. Testy Fiv/Felv ujemne. Założono wenflon do żyły, podano kroplówkę i leki. Hospitalizacja”
Fundacja Kraina Zwierząt
Bank BNP Paribas 21 1750 0012 0000 0000 3889 9538
w tytule : darowizna na ratunek starego kota
Dla przelewów zagranicznych : PL21 1750 0012 0000 0000 3889 9538 Kod SWIFT Bank
BNP Paribas: PPABPLPKXXX
PayPal fundacja@krainazwierzat.com.pl
Kategorie: Aktualności