Pomóżcie nam uratować im życie! Jesteśmy na targu w Kozłowie Biskupim nieopodal Sochaczewa. Jest jeszcze ciemno, ale z szarości wyłaniają się złowrogie kontury Tirów. W brzasku słońca można rozróżnić dziesiątki przerażonych koni, które usiłują wtopić się w tło, w nadziei, że może nie będą widoczne dla ludzi, którzy niebawem będą je po kolei prowadzić na trapy otwartych pojazdów.

One wiedzą co jej tam czeka, ich odwieczna mądrość ostrzega je przed nieszczęściem, które stanie się dziś ich udziałem, więc jak tylko mogą starają się uniknąć tego losu, który zgotowali im ludzie owładnięci chęcią zysku, jaka już dawno zabiła w nich wszelkie współczucie. Dla tych ludzi to tylko kolejna okazja do dobrego zarobku, bo przed Świętami rośnie zapotrzebowanie na konie we włoskich rzeźniach.

I choć jest wiele osób, które tak jak my wierzą głęboko, że Bóg stwarzając konie z mgły, miał wobec nich inne plany i nie chciał, aby kończyły swoje życie w charakterze zakąski na czyimś talerzu, to jednak światem rządzi teraz koniunktura. Dla dziesiątków tych biednych zwierząt nie możemy niestety nic zrobić i choć żal zaciska gardło, a serce rozsypuje się na tysiące kawałków – staramy się przynajmniej patrzeć im w oczy na pożegnanie. Uwierzcie nam to nie jest łatwe, bo znamy z detalami to co je spotka i wiemy, że żadne ze zwierząt nie zasługuje na takie męczarnie, zakończone przez równie bolesną śmierć.

Jednak wobec tych dwóch biednych kucyków nie sposób powstrzymać się od łez, to niemożliwe, żeby konie w takim stanie narażać na tak wielkie cierpienie i gehennę transportu… One nie wytrwałyby tego, prawie nie mogą się poruszać przez zniekształcone kopytka i nie mają sił, żeby wyjść z samochodu, którym tu dziś przyjechały. Nie można pozwolić na takie bestialstwo. 

Kochani, wprawdzie brakuje nam miejsca i środków, ale musimy coś zrobić, bo inaczej się nie da. Nie można dopuścić, żeby te dwie nieszczęśliwe kucynki, w opłakanym stanie, zostały narażone na tak bezmierny ból i skończył swoje życie na rzeźnickim haku! Choć najprawdopodobniej zanim dojechałyby do celu podróży zostałyby stratowane, albo padłyby z wycieńczenia.

Ostatnie pieniądze wciskamy handlarzowi jako zadatek, kwoty 1500 zł, na którą wycenił ich życie. Obydwa kucyki wymagają natychmiastowego leczenia w klinice. Gorąco Was prosimy o pomoc, bo bez Waszego wsparcia nie zdołamy ich uratować i wyleczyć.

Zbieramy fundusze na wykup koni od śmierci w rzeźni, ich transport, diagnostykę i leczenie w klinice, bo wymagają natychmiastowej, specjalistycznej pomocy lekarskiej oraz na materiały do budowy boksu dla tych kucyków na terenie naszego schroniska.

EDIT 1.

12.12.2018 Kuce zostały wykupione – nie odebrane interwencyjnie z uwagi na stan ich  zdrowia oraz specyfikę sytuacji. Zawsze dobro zwierząt będzie dla nas na pierwszym miejscu i tym się kierowałyśmy. Agatka i Balbinka przebywają w klinice, są pod opieką lekarzy w tym świetnego ortopedy. Zostały wykonane zdjęcia RTG, korekcja kopyt oraz zostały podane leki. Stan koni jest zły, nie! Stan koni jest tragiczny. Nie da się opisać słowami, ani nie oddadzą tego zdjęcia czy filmy. Podczas obcinania kopyt lała się ropa. Rokowania są kiepskie, ale koniki walczą, bo jest u nich ogromna wola życia. Chętnie jedzą i piją. Najbliższy czas pokaże, czy konie zaczną chodzić „na 4 nogach „

Jeżeli wdrożone leczenie nie przyniesie skutków konie zostaną poddane eutanazji ponieważ nie ma już innej metody.

Jeśli zadacie pytanie po co wykupiłyśmy konie skoro zostaną poddane eutanazji – otóż po to, aby odeszły godnie, a nie wciągane na tira za nogi i zadeptane przez duże konie. Na rzeźnicki hak raczej żywe by nie dojechały.

Bardzo was prosimy o wsparcie. Nie raz już razem udało się ocalić nie jedno życie. Bez was nie damy rady!

 


 

Kategorie: Aktualności