Zbliża się termin, w którym należy zaszczepić i odrobaczyć konie, które znajdują się pod opieką naszej fundacji. To niezbędny czynnik utrzymania zwierząt w dobrej kondycji i zdrowiu, bo jednym z najpoważniejszych problemów u koni są choroby zakaźne. 

Wirusy mogą się przenosić drogą kropelkową oraz za pośrednictwem ludzi i skażonych przedmiotów. Regularne szczepienia zapobiegają śmiertelnym chorobom i poważnym infekcjom. Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc nawet jeśli zwierzę zachoruje, to dzięki szczepieniu jest duża szansa, że choroba będzie miała bardzo łagodny przebieg.

Równie ważnym zabiegiem jest regularne odrobaczanie. Żyjemy w środowisku, w którym larwy robaków są dosłownie wszędzie. Pojawienie się ich w organizmie konia, powoduje poważne problemy zdrowotne takie jak osłabienie, które może doprowadzić od wyniszczenia organizmu a w konsekwencji do śmierci. Raz na kwartał należy przeprowadzać u koni zabieg odrobaczania i właśnie tych zaleceń weterynaryjnych staramy się trzymać. 

Obecnie mamy pod swoją opieką osiem koni. Koszt szczepienia to 70 zł oraz odrobaczenia 60 zł, co daje kwotę 130 zł na jednego konia. 130 zł x 8 koni to kwota 1 040 zł, a to już poważna suma w naszym budżecie.

Bardzo Was prosimy o pomoc w tak ważnej sprawie, bo przecież chodzi tutaj o zdrowie zwierząt. Dotychczas zawsze mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie, wierzymy, że i tym razem dzięki pomocy dobrych ludzi, uda nam się zebrać odpowiednią kwotę.

 

Made by: Sławomir Jaszczak